CODZIENNE ZMAGANIA

ZDROWIE DZIECKA

PORADY MEDYCZNE

ROZWÓJ DZIECKA

RODZICE

WYCHOWANIE

PIELĘGNACJA DZIECKA

ZAKUPY DLA DZIECKA

CIEKAWOSTKI

BĘDE MAMĄ

ZDROWE ODŻYWIANIE

CO JEST GRANE

CZAS SPĘDZONY Z DZIECKIEM

EDUKACJA

Dlaczego warto czytać najmniejszym dzieciom

Dlaczego warto czytać najmniejszym dzieciom

                                   

 

 

 

 

 

 

 

 

Każdy z nas chce, aby nasze dziecko wyrosło na mądrego dorosłego człowieka. Czytanie książek jest niewątpliwie najważniejszą inwestycją w jego rozwój.

Czytanie pozwala na stymulacje rozwoju mowy, usprawnia pamięć, kształtuje dobro i wrażliwość dziecka.

 

Badania dowodzą, że dzieci, którym rodzice czytali regularnie rozwijają się szybciej i łatwiej przyswajają wiedzę, co daje późniejsze efekty w nauce.

Dzięki czytaniu budowana jest także więź emocjonalna pomiędzy rodzicami, a dzieckiem. Już niemowlęciu warto jest czytać.

 

Nasz ciepły i cichy głos będzie uspokajał i odprężał malca. Podczas czytania rodzic może robić śmieszne miny, ponieważ dzieci uwielbiają patrzeć na zmieniający się wyraz twarzy. Ważne jest także, by przytulać malucha. Istotne jest, aby czytać dziecku takie książki, które jemu się podobają, a nie nam. Na sam początek najlepsze są książki, które są kolorowe, wydają dźwięki lub są na przykład pokryte futerkiem.

Dzięki temu możliwa będzie stymulacja wielu zmysłów-wzorku, słuchu, dotyku. Takie książeczki pozwolą wyzwolić w dziecku ciekawość, która jest tak ważna w poznawaniu świata. Dla maluszka, który ma mniej  niż dwa latka najlepsze będą ksiązki z dużymi przykuwającymi wzrok ilustracjami.

 

Ważne jest, aby miały one proste i zrozumiałe dla niego obrazki. Warto jest, by przed przeczytaniem książeczki opowiedzieć dziecku co w niej się dzieje. Podczas czytania należy być cierpliwym i odpowiadać na wszelkie pytania dziecka.

Czytanie książki będzie kształtować i rozwijać osobowość malca. Dzięki niej dziecko pozna świat oraz zapoznaje się z celami do, których dąży człowiek. Maluch pozna różnicę pomiędzy fikcją, a rzeczywistością.

Poprzez czytanie dziecku wpłyniemy na kształtowanie jego osoby, rozbudzimy w nim wrażliwość moralną, a także ukażemy wzory postępowania. Na czytanie książek dziecku nigdy nie jest za wcześnie. Warto jest poświęcić chwilkę wolnego czasu każdego wieczora dla swojej pociechy, bo przecież tak niewiele to kosztuje, a  daje maluchowi tyle radości i buduje więzi pomiędzy rodzicem, a  dzieckiem.

 

CODZIENNE ZMAGANIA

ZDROWIE DZIECKA

PORADY MEDYCZNE

ROZWÓJ DZIECKA

RODZICE

WYCHOWANIE

PIELĘGNACJA DZIECKA

ZAKUPY DLA DZIECKA

CIEKAWOSTKI

BĘDE MAMĄ

ZDROWE ODŻYWIANIE

CO JEST GRANE

CZAS SPĘDZONY Z DZIECKIEM

EDUKACJANie przeocz żadnej
ważnej wiadomości!
Zapisz się już dziś!

Partner