CODZIENNE ZMAGANIA

ZDROWIE DZIECKA

PORADY MEDYCZNE

ROZWÓJ DZIECKA

RODZICE

WYCHOWANIE

PIELĘGNACJA DZIECKA

ZAKUPY DLA DZIECKA

CIEKAWOSTKI

BĘDE MAMĄ

ZDROWE ODŻYWIANIE

CO JEST GRANE

CZAS SPĘDZONY Z DZIECKIEM

EDUKACJA

Omegamed - czyste DHA zamiast kwasów omega-3

Omegamed - czyste DHA zamiast kwasów omega-3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wielonienasycone kwasy tłuszczowe są potrzebne do prawidłowego rozwoju dzieci i utrzymania zdrowia osób dorosłych. Organizm nie potrafi sam ich produkować, dlatego wielonienasycone kwasy tłuszczowe muszą być dostarczane z pożywieniem lub w postaci suplementów.

Codzienna dieta wpływa zarówno na rozwój fizyczny, jak i intelektualny człowieka. O jej znaczeniu wiedzieli już ludzie pierwotni, stosując specjalny jadłospis dla przyszłych rodziców czy kobiet w ciąży. Obecny tryb życia i stosowanie żywności wysoko przetworzonej oraz bogatej w tłuszcze spowodowały, że w XXI wieku mamy do czynienia z wieloma chorobami „cywilizacyjnymi”. Aby zmienić ten stan rzeczy, należy pamiętać o wzbogacaniu diety w niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe (NNKT). 

Szczególnie ważny jest kwas DHA (dokozaheksaenowy) należący do rodziny omega-3. DHA jest obecny we wszystkich tkankach. Jest głównym składnikiem budulcowym centralnego układu nerwowego (kora mózgowa zbudowana jest w ok. 60% z DHA). W dużych ilościach występuje w siatkówce oka i naczyniach krwionośnych.
W codziennej diecie zdrowego człowieka powinno się znaleźć od 0,5 do 1,5 g kwasów tłuszczowych EPA i DHA. (Eksperci Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego oraz Polskiego Towarzystwa Badań nad Miażdżycą zalecają
w codziennym żywieniu kobiet w ciąży łączne spożycie kwasów EPA i DHA od 1,0 do 1,5 g.)

Badania naukowe dowodzą, że naturalna synteza kwasu DHA (z kwasów ALA
i EPA) jest niewystarczająca. Dlatego suplementacja tego składnika jest konieczna, zwłaszcza w okresach: ciąży i karmienia piersią, intensywnego wzrostu oraz w wieku dojrzałym.

Nowością w kategorii wielonienasyconych kwasów tłuszczowych jest seria Omegamed™:
-zawiera czysty DHA pochodzenia roślinnego (wyciąg z alg – wolny od zanieczyszczeń metalami szkodliwymi takimi jak: rtęć, kadm, ołów, miedź)
-zawiera optymalną dawkę DHA zgodną z najnowszymi badaniami
i zaleceniami ekspertów
-po raz pierwszy preparat w kapsułkach typu twist off z przeznaczeniem dla niemowląt od 6. miesiąca życia
-po raz pierwszy wersja dla wegetarian – w 100% roślinne pochodzenie, w tym również otoczka kapsułki
-pozytywna opinia Instytutu Matki i Dziecka


Omegamed dla dzieci
Centralny układ nerwowy bardzo intensywnie rozwija się do 3-go roku życia. Dlatego podaż DHA jest ważna od pierwszych dni życia.
U dzieci prawidłowa podaż kwasu DHA ma również wpływ na ośrodkowy układ nerwowy oraz na obniżenie ryzyka zespołu metabolicznego i innych zaburzeń takich jak procesy miażdżycowe naczyń krwionośnych.
Suplementowanie kwasu DHA jest szczególnie potrzebne, gdy dieta jest uboga w ryby i produkty morskie.
Omegamed dla niemowląt i małych dzieci zawiera DHA pochodzenia roślinnego (z alg morskich), dzięki czemu jest wolny od ryzyka zanieczyszczenia metalami szkodliwymi dla zdrowia, które często znajdują się w rybach.
Preparaty Omegamed posiadają pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka.
Rekomendowana dzienna dawka:
Niemowlęta powyżej 6. miesiąca życia i dzieci do 2. roku życia:
ozawartość 1 kapsułki otwieranej typu twist-off dziennie.
Dzieci powyżej 2. roku życia:
oawartość 2 kapsułek otwieranych typu twist-off dziennie.
Omegamed™dla niemowląt i dzieci
30 porcji wyciskanych z kapsułki = cena 35,00 PLN (kapsułki typu twist-off)


Omegamed dla dorosłych
Omegamed to jedyny preparat na rynku, który zapewnia rekomendowaną przez ekspertów dawkę DHA – kwasu z grupy omega-3.
Z przeprowadzonych dotąd badań wynika, że suplementowanie kwasu DHA zmniejsza ryzyko powstawania i rozwoju demencji, zmniejsza ryzyko zwyrodnienia plamki żółtej (AMD) – najczęstszej przyczyny utraty wzroku po 50 r.ż., zmniejsza ryzyko powstawania chorób krążenia.
Ponadto, kwasy omega-3, do których zalicza się DHA, sprawdzają się również w profilaktyce i leczeniu niektórych nowotworów oraz leczeniu depresji. Najnowsze badania pokazują również, że kwas DHA zmniejsza ryzyko rozwoju demencji i Alzheimera.
DHA jest niezwykle ważne dla zdrowia kobiet w ciąży. Może zmniejszać częstość występowania stanu przedrzucawkowego, czyli powikłań okołoporodowych, które dotykają nawet 8% ciężarnych. Kwas DHA ma również wpływ na zmniejszenie ryzyka wystąpienia depresji u kobiet ciężarnych. Ostatnie badania dowodzą, że kobiety w ciąży mogą bezpiecznie przyjmować 500 a nawet 1000 mg DHA na dobę.
Omegamed™ zawiera Life’s DHA™ - czysty DHA (kwas dokozaheksaenowy) pochodzenia roślinnego (z alg morskich). Dzięki temu preparat Omegamed™ jest wolny od ryzyka zanieczyszczenia metalami szkodliwymi dla zdrowia, które często znajdują się w rybach.
Rekomendowana dzienna dawka:
Dorośli:
•1-2 kapsułki (250 - 500 mg DHA) dziennie.
•Kobiety w ciąży i karmiące piersią powinny przyjmować 500 mg DHA dziennie, czyli 2 kapsułki Omegamed ™
Omegamed™dla dorosłych 60 kapsułek = cena 69,00 PLN
Omegamed™dla dorosłych 30 kapsułek = cena 38,00 PLN


Omegamed Vegetarian dla dzieci i dorosłych
Kapsułki Omegamed™ Vegetarian zostały opracowane specjalnie z myślą o osobach na diecie wegetariańskiej. W skład kapsułki wchodzi DHA pochodzenia roślinnego oraz roślinna otoczka kapsułki, dzięki czemu preparat jest całkowicie pozbawiony składników pochodzenia zwierzęcego.
Omegamed™ Vegetarian jest przeznaczone zarówno dla dzieci, jak i osób dorosłych.
1 kapsułka Omegamed Vegetarian zawiera 200 mg czystego DHA pochodzenia roślinnego (z alg morskich). Dzięki temu preparat Omegamed™ jest wolny od ryzyka zanieczyszczenia metalami szkodliwymi dla zdrowia, które często znajdują się
w rybach.
Kwas DHA jest głównym składnikiem budulcowym centralnego układu nerwowego oraz narządu wzroku. Podaż DHA jest szczególnie ważna w ciąży oraz w pierwszych 3 latach życia dziecka. Kwas DHA nie jest produkowany przez organizm ludzki, dlatego powinien być uzupełniany.
Rekomendowana dzienna dawka:
Dzieci:
•1 kapsułka (200 mg DHA) dziennie.
Dorośli:
•1-2 kapsułki (200-400 mg DHA) dziennie.
Omegamed™vegetarian dla dzieci i dorosłych 30 kapsułek - cena 45,00 PLN

 

 

źródło: otopr.pl
 

CODZIENNE ZMAGANIA

ZDROWIE DZIECKA

PORADY MEDYCZNE

ROZWÓJ DZIECKA

RODZICE

WYCHOWANIE

PIELĘGNACJA DZIECKA

ZAKUPY DLA DZIECKA

CIEKAWOSTKI

BĘDE MAMĄ

ZDROWE ODŻYWIANIE

CO JEST GRANE

CZAS SPĘDZONY Z DZIECKIEM

EDUKACJANie przeocz żadnej
ważnej wiadomości!
Zapisz się już dziś!

Partner