CODZIENNE ZMAGANIA

ZDROWIE DZIECKA

PORADY MEDYCZNE

ROZWÓJ DZIECKA

RODZICE

WYCHOWANIE

PIELĘGNACJA DZIECKA

ZAKUPY DLA DZIECKA

CIEKAWOSTKI

BĘDE MAMĄ

ZDROWE ODŻYWIANIE

CO JEST GRANE

CZAS SPĘDZONY Z DZIECKIEM

EDUKACJA

Jak dbać o dom, gdy dziecko jest alergikiem

Jak dbać o dom, gdy dziecko jest alergikiem

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Alergia na kurz domowy jest jedną z najczęściej występujących. Lekarze są zgodni, że nawet niemowlęta i małe dzieci mogą cierpieć na alergie wziewne.  Im więcej roztoczy w kurzu, tym silniejsze mogą być napady alergii. Dzieci są bardziej narażone na szkodliwe działanie alergenu, ponieważ szybciej oddychają - wdychają więcej kurzu

 

Same roztocza kurzu nie są groźne. Silnym alergenem jest białko, znajdujące się w ich odchodach. Alergia może powodować katar sienny, migrenowe bóle głowy i skórne wysypki, a nawet astmę. Odchody podrażniają też błony śluzowe układu pokarmowego, co może prowadzić do nieżytu żołądka i dwunastnicy, a także atopowego zapalenia skóry.

 

Odpowiednia profilaktyka jest podstawowym narzędziem walki z roztoczami. Powinniśmy zapobiegać  rozwinięciu alergii u dziecka, zanim wystąpią pierwsze objawy choroby. Przede wszystkim należy ograniczyć  sprzęty i przedmioty, które są siedliskiem kurzu. Należy też zadbać o odpowiednią temperaturę. Roztocza najbardziej komfortowo czują się w temperaturze 22-28 stopni i przy dużej wilgotności powietrza (70-80 %). Dlatego kilka razy w ciągu dnia należy wietrzyć  pomieszczenia, szczególnie zimą i tuż przed snem.

 

Dobrze jest też pozbyć się puchatych dywanów na rzecz łatwo zmywalnej powierzchni. Często jednak rodzice nie chcą rezygnować z dywanu w pokoju dziecka, ponieważ dobrze izoluje od zimnej podłogi. Lepiej wówczas jest wybrać niewielki dywan lub wykładzinę o krótkim włosiu.

 

Wyposażenie pokoju dziecka i wszystkich pomieszczeń, w których często przebywa powinno być jak najprostsze, tak, aby  dało się  łatwo wyczyścić wilgotną ściereczką. Należy zrezygnować  z kotar i ciężkich zasłon. Najlepsze są rolety z tworzywa, które można łatwo  czyścić na mokro. Wszystkie książki i zabawki powinny być przechowywane w  zamkniętych szafkach lub pojemnikach. Dobrze jest ograniczyć ilość pluszaków, bo są trudne w utrzymaniu czystości. Oczywiście nie oznacza to zabrania dziecku ukochanego misia. Dobrze jest jednak wybrać takie zabawki, które można prać w pralce. Można też zabawki wietrzyć  na balkonie w słoneczne letnie dni lub zimą, gdy jest mróz.

 

Roztocza żywią się złuszczonym naskórkiem, dlatego największym ich siedliskiem jest sypialnia, a zwłaszcza materac i pościel. Materac powinien być lekki, łatwy do zdjęcia      i wietrzenia. Raz w miesiącu należy go  przerzucać  na drugą stronę. Najlepiej jest zakupić pościel  przeznaczoną  dla alergików. Należy pamiętać o regularnym praniu i wietrzeniu i zmienianiu pościeli dziecka. Pościel codziennie rano powinna być chowana do szuflady lub specjalnego pokrowca. Ograniczy to zbieranie się kurzu.

 

Odkurzanie materaca w pokoju dziecka na sucho, a także zwykłym odkurzaczem daje mierne rezultaty. Część kurzu zostaje ponownie rozpylona po mieszkaniu.                          

 

Prestiżowa organizacja British Allergy Foundation nagrodziła antyalergiczny i antybakteryjny odkurzacz do łóżek i materacy Raycop.  Jest to  rewolucyjne urządzenie posiadające 3 funkcje pomagające skutecznie usuwać roztocza kurzu                  i bakterie z naszych łóżek. Odkurzacz Raycop w swym działaniu wykorzystuje najnowszą technologię UV-C. Promieniowanie UV-C rozprowadzane przez kanał zamontowany wewnątrz odkurzacza działa bakteriobójczo. Powoduje uszkodzenie DNA roztoczy, bakterii i innych patogenów, a tym samym niszczy ich zdolność do namnażania się i powodowania chorób.

Kolejną cechą odkurzacza Raycop jest funkcja wibracji, która pozwala wydobyć roztocza i inne
mikroorganizmy z głębszych części materacy. Działanie odkurzacza potęgowane jest przez zastosowanie podwójnego filtra antyalergicznego pomagającego zatrzymać roztocza oraz bakterie. Po zdobyciu uznania w wielu krajach  Europy zachodniej, Japonii i USA  to wyjątkowe urządzenie jest już dostępne na polskim rynku.  Skuteczność działania urządzenia Raycop została potwierdzona naukowo.

 

Warto zadbać o ograniczenie ilości kurzu w mieszkaniu, aby zapobiec  alergii u dzieci. Raycop to inwestycja w zdrowie Twoje  i Twojej rodziny.

 

Więcej informacji na www.raycop.pl 

 

Kontakt dla mediów:

 

Katarzyna  Pawłowska 

Pawłowska Media  

ul. Wiktorska 108 D m. 125

02-575 Warszawa

tel. 0602 178 731

www.pawlowskamedia.pl

 

 

 

 

 

CODZIENNE ZMAGANIA

ZDROWIE DZIECKA

PORADY MEDYCZNE

ROZWÓJ DZIECKA

RODZICE

WYCHOWANIE

PIELĘGNACJA DZIECKA

ZAKUPY DLA DZIECKA

CIEKAWOSTKI

BĘDE MAMĄ

ZDROWE ODŻYWIANIE

CO JEST GRANE

CZAS SPĘDZONY Z DZIECKIEM

EDUKACJANie przeocz żadnej
ważnej wiadomości!
Zapisz się już dziś!

Partner