CODZIENNE ZMAGANIA

ZDROWIE DZIECKA

PORADY MEDYCZNE

ROZWÓJ DZIECKA

RODZICE

WYCHOWANIE

PIELĘGNACJA DZIECKA

ZAKUPY DLA DZIECKA

CIEKAWOSTKI

BĘDE MAMĄ

ZDROWE ODŻYWIANIE

CO JEST GRANE

CZAS SPĘDZONY Z DZIECKIEM

EDUKACJA

Nowości Humana na biegunkę u dzieci

Nowości Humana na biegunkę u dzieci

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Biegunka to problem, którego nie wolno lekceważyć. Powoduje poważne spustoszenie w organizmie małego dziecka. Utrata znacznej ilości płynów skutkuje spadkiem poziomu soli mineralnych i zagęszczeniem krwi. To prosta droga do niedokrwienia mózgu, wątroby czy nerek, a niestety czasami również śmierci. Szybka reakcja i pomoc dla dziecka jest niezmiernie ważna.
 

Pierwszym i najważniejszym postępowaniem w biegunce jest nawodnienie organizmu. Należy zapewnić dziecku, w pierwszych kilku godzinach choroby, płyny bogate w składniki mineralne.

Doskonale sprawdza się w takich sytuacjach doustny płyn nawadniający Humana Elektrolit. Skład Humana Elektrolit jest zgodny z zaleceniami, opracowanymi przez grupę specjalistów z Europejskiej Komisji ds. Żywienia przy Europejskim Towarzystwie Gastroenterologii, Hepatologii i Żywienia Dzieci - ESPGHAN. Jednocześnie, przy swojej wysokiej skuteczności Humana Elektrolit, jest bardzo smaczna, co sprawia, że dzieci chętnie ją przyjmują.
 

W przypadku braku elektrolitu można jeszcze zastosować również lekko osoloną wodę lub osłodzone glukozą herbatki. Nie zaleca się podawania dziecku cierpiącemu na biegunkę Coca-coli, ani innych mocno słodzonych napoi, powszechnie dostępnych w sklepach. Nie tylko nie zawierają one bezcennych mikroelementów, ale co gorsze ich podawanie może jedynie nasilić objawy biegunki u dziecka. Mało skuteczna w przypadku biegunki u dziecka jest także woda mineralna.
 

W czasie biegunki należy zadbać również o odpowiednią dietę. Najlepiej podawać wówczas pełnowartościowe posiłki, które pozwolą odbudować zapasy utraconych mikroelementów. Doskonałą alternatywą posiłku w biegunce jest nowy produkt w Polsce - Humana HN z prebiotykiem, czyli zbilansowana dieta bananowo-mleczna. Humana HN z prebiotykiem wspiera normalizację stolca i jednocześnie usuwa toksyny z organizmu dziecka, a prebiotyk w nim zawarty pomaga odbudować fizjologiczną florę jelitową.

 

 

 

źródło:

www.otopr.pl 

 

CODZIENNE ZMAGANIA

ZDROWIE DZIECKA

PORADY MEDYCZNE

ROZWÓJ DZIECKA

RODZICE

WYCHOWANIE

PIELĘGNACJA DZIECKA

ZAKUPY DLA DZIECKA

CIEKAWOSTKI

BĘDE MAMĄ

ZDROWE ODŻYWIANIE

CO JEST GRANE

CZAS SPĘDZONY Z DZIECKIEM

EDUKACJANie przeocz żadnej
ważnej wiadomości!
Zapisz się już dziś!

Partner