CODZIENNE ZMAGANIA

ZDROWIE DZIECKA

PORADY MEDYCZNE

ROZWÓJ DZIECKA

RODZICE

WYCHOWANIE

PIELĘGNACJA DZIECKA

ZAKUPY DLA DZIECKA

CIEKAWOSTKI

BĘDE MAMĄ

ZDROWE ODŻYWIANIE

CO JEST GRANE

CZAS SPĘDZONY Z DZIECKIEM

EDUKACJA

Oswoić obcego, czyli jak dzisiaj uczyć się języka

Oswoić obcego, czyli jak dzisiaj uczyć się języka

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Przez całe życie zdobywamy różnego rodzaju umiejętności. Począwszy od nauki jazdy na rowerze, pisania, czytania, skończywszy na najrozmaitszych sposobach rozwijania i poszerzania naszego intelektu i pasji. Samodoskonalenie się jest wpisane w sposób naszego funkcjonowania niezależnie od tego w jakim społeczeństwie żyjemy. 


Człowiek chłonie wiedzę w każdym momencie życia, jednak nauka języka jest dziedziną, której trzeba poświęcić zarówno bardzo dużo czasu, jak i pracy. Zważywszy na to, że nauka języka angielskiego jest skomplikowanym procesem, kluczem do sukcesu powinna stać się jej odpowiednia organizacja. Nie może przebiegać w sposób chaotyczny i niesystematyczny. Z drugiej jednak strony bezmyślne wkuwanie słówek na pamięć, jest zajęciem wyjątkowo nudnym i męczącym. Nie przynosi to odpowiednich rezultatów w nauce. Aby uczyć się szybko i efektywnie warto znaleźć metody, które pozwolą nam czerpać z nauki nie tylko korzyści, ale również przyjemność i satysfakcję. 

Motywacja przede wszystkim

Dzięki rozwojowi technologii i łatwemu dostępowi do środków masowego przekazu (Internet, prasa, telewizja) dysponujemy szerokim wachlarzem metod zapewniających sprawną naukę języka. Jedną z najbardziej popularnych jest oglądanie filmów anglojęzycznych. Podczas oglądania filmu, nie tylko dobrze się bawimy. Automatycznie zapamiętujemy również wiele zwrotów i słów, przedstawionych od razu w konkretnej sytuacji. Mając przed oczami konkretne zachowania bohaterów, wychwytujemy sens sytuacji, nawet bez tłumaczenia na nasz ojczysty język. Dzięki temu szybciej się uczymy.

Dla nieco bardziej ambitnych osób dobrym sposobem na wzbogacenie języka jest czytanie literatury w oryginale. Jeśli odjąć obraz, przed naszymi oczami pozostaje jedynie tekst, przy którym nie tylko musimy uruchomić wyobraźnię, ale przede wszystkim umiejętność rozumienia. W zależności od tego, po jakiego rodzaju literaturę sięgamy, stopień trudności naszych językowych zmagań maleje, bądź wzrasta.

Sięgnijmy po technikę

Dobrą metodą nauki dla tych, którzy chcą iść z duchem czasu i lubią mieć w posiadaniu nowinki techniczne może być elektroniczna książka umożliwiająca samodzielną pracę. Rozwija ona umiejętność posługiwania się językiem angielskim w dowolnym miejscu, co jest jej zdecydowanym atutem. Praca nad językiem w domu zazwyczaj ogranicza się do ćwiczenia gramatyki, a elektroniczna książka daje szansę trenować wymowę, słownictwo, oraz spelling. Ćwiczenia interaktywne takie jak nagrywanie czy odtwarzanie i porównywanie wypowiedzi są atrakcyjniejsze od tych, które znajdziemy w klasycznej książce. Ta innowacyjna metoda pozwala nam na wielokrotne powtarzanie nauczonych zwrotów. Gwarantuje to skuteczną naukę języka angielskiego. Spośród tak nowoczesnych metod nauczania wyróżnia się podręcznik Axon@Home, który jest doskonałym pomocnikiem w nauce. Multimedialne programy komputerowe również mogą okazać się pomocne w nauce. Interesująca szata graficzna, dźwięk oraz możliwość korzystania z aplikacji w domu przyciągną rzesze zwolenników. Szczególnie zapalonych komputerowców.

Istnieje również wiele metod dla tych, którzy od nowinek technicznych bardziej cenią sobie tradycyjne podejście do nauki. Pisząc to mamy na myśli sposoby takie, jak grupowanie wyrazów tematycznie, łączenie konkretnego zwrotu lub słowa z ilustracją bądź też tłumaczenie słówek przez użycie definicji w języku angielskim, zamiast tłumaczenia go bezpośrednio na język polski.

Wzbudź zainteresowanie

Zainteresowanie dziecka nauką jest dużym wyzwaniem. Z uwagi na to, że dzieci szybko się nudzą nauka nie może się sprowadzać wyłącznie do wkuwania na pamięć zasad gramatyki i słówek. Podczas nauki dziecku należy zapewnić odpowiednią ilość rozrywki, aby pozostało skupione i naukę języka kojarzyło z przyjemnością. Dziecko najchętniej uczy się, nie wiedząc, że to robi. Jedną z ciekawych metod na przykucie jego uwagi jest wykorzystanie interaktywnych podręczników takich jak wspomniany Axon@Home. Łączy on w sobie bowiem cechy tradycyjnej książki z atrakcyjną zawartością. Słuchając dialogów szybko można nauczyć się słówek i w naturalny sposób poprawić rozumienie ze słuchu. Jest to zarówno dobra zabawa, jak i prosta metoda nauki.

O skuteczności nauczania języka obcego dzieci w dużej mierze decyduje wzbudzenie w nich zainteresowania oraz systematyczność. Język obcy ma to do siebie, że nie nauczymy się go w nocy przed egzaminem. Lepsze efekty osiągniemy poświęcając 15 minut dziennie na szkolenie naszych umiejętności językowych, niż 4 godziny raz w miesiącu.

Bawmy się językiem

Aby uczyć się języka efektywnie, nauka nie może być przykrym obowiązkiem, lecz przyjemnością. Wyłączenie z procesu nauki poczucia świadomości kształcenia jest kluczem do sukcesu. Dlatego też dzieci uczą się przez zabawę, a dorośli szukają bardziej kreatywnych sposobów nauki samych siebie i wykorzystują w tym celu dostępne na rynku technologie. Podczas łączenia przyjemnego z pożytecznym nauka przestaje być przykrym obowiązkiem, czas płynie szybciej, a sami czerpiemy większą satysfakcję ze zdobywanej wiedzy i samodoskonalenia się.

 

 

 

źródło: otopr.pl
 

CODZIENNE ZMAGANIA

ZDROWIE DZIECKA

PORADY MEDYCZNE

ROZWÓJ DZIECKA

RODZICE

WYCHOWANIE

PIELĘGNACJA DZIECKA

ZAKUPY DLA DZIECKA

CIEKAWOSTKI

BĘDE MAMĄ

ZDROWE ODŻYWIANIE

CO JEST GRANE

CZAS SPĘDZONY Z DZIECKIEM

EDUKACJANie przeocz żadnej
ważnej wiadomości!
Zapisz się już dziś!

Partner