CODZIENNE ZMAGANIA

ZDROWIE DZIECKA

PORADY MEDYCZNE

ROZWÓJ DZIECKA

RODZICE

WYCHOWANIE

PIELĘGNACJA DZIECKA

ZAKUPY DLA DZIECKA

CIEKAWOSTKI

BĘDE MAMĄ

ZDROWE ODŻYWIANIE

CO JEST GRANE

CZAS SPĘDZONY Z DZIECKIEM

EDUKACJA

Przysmaki dziecięcej kuchni

Przysmaki dziecięcej kuchni

 

Czy Twoje dziecko często przeszkadza Ci w przygotowaniu obiadu? A może masz już dość narzekań malucha na temat posiłku jaki dla niego przygotowałaś?

Od dziś nie musisz już wybierać między przygotowaniem kolacji, a zabawą ze smykiem.

 

Oto nasza propozycja: zaproś dziecko do kuchni i zaangażuj je w proces gotowania. Naucz malucha przyrządzać proste i smaczne dania. Zobacz jaka to ogromna przyjemność i jak doskonale będziecie się razem bawić.

 

Kuchenna edukacja

Istnieje wiele powodów, aby nauczyć dzieci gotowania. Przede wszystkim to doskonały pomysł na wspólne spędzenie czasu. Puśćmy zatem wodze fantazji i urządźmy w kuchni z naszymi dziećmi zabawę w kolorowe gotowanie. W kuchni dzieci w prosty i naturalny sposób rozwijają swoje zmysły oraz nabierają nowych zdolności. Gotowanie zachęca także do kreatywności przede wszystkim w łączeniu smaków poszczególnych dań oraz w sposobie ich podawania. Warto pozwalać dzieciom na eksperymenty w kuchni. Doskonałą rozrywką jest na przykład zabawa w wymyślanie nowych nazw dla znanych już potraw, które rozpalają wyobraźnię, a smaki trafiają w gusta milusińskich.

Zachęcamy do skorzystania z przepisów umieszczonych na naszym portalu w zakładce Kuchnia Malucha.

Po więcej przepisów przygotowanych specjalnie z myślą o dzieciach zapraszamy na http://www.knorr.pl/strona/przepisy-dla-dzieci. Zapraszamy do sekcji wideo, gdzie krok po kroku pokazane jest jak przyrządzić pyszne danie.

 

Warto o tym pamiętać

 

Przebywając z maluchami nie traktuj ich jak dzieci, które potrafią tylko bawić się. Jeśli im pozwolisz, mogą Cię naprawdę zaskoczyć i być wspaniałymi partnerami, którzy wesprą Cię w Twych codziennych obowiązkach.
Rodzice są wzorem dla swoich dzieci i muszą dawać im przykład. Nie wystarczy tylko wydawać polecenia, by jadły warzywa i owoce. Należy je wspólnie przygotować i jeść razem z nimi. Warto o tym pamiętać i dawać dzieciom dobry przykład własną osobą.

Pamiętaj, że kluczem do gotowania z dziećmi jest cierpliwość i wsparcie. Dzieci potrafią nabałaganić, a samo przygotowywanie posiłku z nimi trwa dłużej i często rujnują Twój przepis. Być może na obiad nie zawsze uda Ci się podać to co było zaplanowane, ale najważniejsze, że dobrze się razem bawiliście ;-)

Zapraszamy na http://www.knorr.pl/aktualnosci/gotowanie-z-dziecmi, gdzie oprócz przepisów na pyszne dania zamieściliśmy porady, z których dowiecie się wielu przydatnych informacji na temat żywienia dzieci, ich prawidłowej diety i tego, jak ważne dla rozwoju malucha są wspólne posiłki.

 

Zapraszamy na naszą stronę i do wspólnego gotowania!

 


CODZIENNE ZMAGANIA

ZDROWIE DZIECKA

PORADY MEDYCZNE

ROZWÓJ DZIECKA

RODZICE

WYCHOWANIE

PIELĘGNACJA DZIECKA

ZAKUPY DLA DZIECKA

CIEKAWOSTKI

BĘDE MAMĄ

ZDROWE ODŻYWIANIE

CO JEST GRANE

CZAS SPĘDZONY Z DZIECKIEM

EDUKACJANie przeocz żadnej
ważnej wiadomości!
Zapisz się już dziś!

Partner