CODZIENNE ZMAGANIA

ZDROWIE DZIECKA

PORADY MEDYCZNE

ROZWÓJ DZIECKA

RODZICE

WYCHOWANIE

PIELĘGNACJA DZIECKA

ZAKUPY DLA DZIECKA

CIEKAWOSTKI

BĘDE MAMĄ

ZDROWE ODŻYWIANIE

CO JEST GRANE

CZAS SPĘDZONY Z DZIECKIEM

EDUKACJA

PISTACJE – SMACZNY SYMBOL KALIFORNII

PISTACJE – SMACZNY SYMBOL KALIFORNII


 

 

 Słońce, plaża, gwiazdy Hollywood, słynna Route 66…to pierwsze z naszych skojarzeń związanych z Kalifornią. Nie musimy jednak wyjeżdżać do USA, aby poczuć klimat zachodniego wybrzeża. Wystarczy sięgać po kalifornijskie pistacje – smaczną i zdrową przekąskę, cenioną na całym świecie.

 

 

Pistacje, uważane za symbol Kalifornii, to jedne z najstarszych odmian orzechów.  Znane są ludzkości od co najmniej 9000 lat, a wzmianki o nich znaleźć można już w Biblii. Cenione za wyjątkowy smak i właściwości, pistacje nazywane są także „orzechem szczęścia” czy „zielonym migdałem”. Nie może im się oprzeć nawet prezydent USA, Barrack Obama. Kalifornijskie pistacje uwodzą też podniebienia Polaków, udowadniając, że to co smaczne może być również źródłem zdrowia.

 

 

 

Czy wiedziałeś, że jedna pistacja to tylko 3 kalorie?

 

Nie bez powodu pistacje nazywane są „smukłymi orzechami”. Jeden orzech pistacji to tylko 3 kalorie, co w połączeniu z najmniejszą spośród innych orzechów, zawartością tłuszczu, sprzyja utrzymaniu zgrabnej sylwetki. Pistacje wyróżnia także wysoka zawartość błonnika wspomagającego pracę układu pokarmowego - aż 3 gramy w 28 gramowej porcji orzechów. To więcej niż w identycznej porcji orzechów włoskich i prawie tyle samo co w porcji płatków owsianych!

 

 

Pistacje to zdrowe orzechy

 

Orzechy pistacjowe należą do jednych z najbardziej odżywczych gatunków orzechów.

Porcja składająca się z około 30 pistacji nie tylko zaspokoi głód, ale również dostarczy organizmowi niezbędnych witamin, minerałów i wartościowych fitoskładników. Garść tych orzechów pokryje aż 20% naszego dziennego zapotrzebowania na witaminy z grupy B6, zapewniając odpowiedni poziom potasu i magnezu. Pistacje cenione są również za właściwości wspomagające w leczeniu chorób i schorzeń. Obniżając poziom tzw. złego cholesterolu LDL we krwi, pomagają chronić serce i utrzymać je w dobrej formie. Włączając pistacje do codziennej diety, dostarczamy również niezbędnej ilości luteiny i zeaksantyny, związków, które obniżają ryzyko chorób oczu, w tym zwyrodnienia plamki żółtej, związanego z wiekiem.

 

 

 

Kalifornijskie pistacje – tylko naturalnie otwarte

 

Kalifornijskie pistacje charakteryzuje duża, kremowa i gładka skorupka, spłaszczona w miejscu, w którym łączyła się z łodygą. Naturalne rozchylenie skorupki to efekt dojrzewania na słońcu – jest jednocześnie gwarancją jakości ukrytego w niej orzecha. Dostępne na polskim rynku pistacje marki Wonderful® Pistachios uprawiane są wyłącznie z wykorzystaniem energii słonecznej, w dolinie San Joaquine w Kalifornii. Wyróżnia je rotacyjny system prażenia bez dodatku oleju, który zapewnia idealną chrupkość orzechów. Do wyboru są aż trzy wersje smakowe pistacji - Prażone i Solone, z Solą i Pieprzem oraz Prażone i Niesolone. Wonderful® Pistachios dostępne są w opakowaniach o wielkości 250 g i 500 g, dzięki czemu nadają się zarówno na szybką przekąskę, jak i na poczęstunek na przyjęciach. Wonderful® Pistachios dostępne są w sekcjach ze świeżymi owocami i warzywami w wybranych sieciach handlowych w Polsce.

 

 

 

 

Więcej informacji

www.wonderfulpistachios.com

 

 

 

CODZIENNE ZMAGANIA

ZDROWIE DZIECKA

PORADY MEDYCZNE

ROZWÓJ DZIECKA

RODZICE

WYCHOWANIE

PIELĘGNACJA DZIECKA

ZAKUPY DLA DZIECKA

CIEKAWOSTKI

BĘDE MAMĄ

ZDROWE ODŻYWIANIE

CO JEST GRANE

CZAS SPĘDZONY Z DZIECKIEM

EDUKACJANie przeocz żadnej
ważnej wiadomości!
Zapisz się już dziś!

Partner